Sportiv

Regulament fotbal

Regulamentul de joc este conform cerințelor jocului de fotbal aprobat de federație.

Meciul se joacă în doua reprize a câte 15 minute fiecare, cu pauză de 5 minute între reprize.

Se pot înscrie maxim 20 de echipe.

Pe formularul de înscriere puteți avea până la 8 membri înscriși, 2 fiind considerați rezerve.

Regulament Handbal Mixt

Regulamentul de joc este conform cerințelor jocului de handbal aprobat de FRH.

Echipa este mixtă, obligatoriu minim 2 băieți și minim 2 fete, în același timp pe teren.

Se pot înscrie maxim 10 de echipe.

Meciul se desfășoară pe 2 reprize, o repriză având 20 de minute cu 10 minute pauză.

Regulament Tenis de masă

Taxa de înscriere este de 5 lei de persoană. Pentru înscriere e nevoie de o copie de buletin a fiecărui membru al echipei și de o declarație pe proprie răspundere.

Pentru accesul în sălile de sport este nevoie de echipament sportiv adecvat și curat.

Competiția este mixtă atât fetele cât și băieții se pot înscrie.

Se pot înscriere maxim 32 de persoane.

Meciurile vor fi 2 din 3 sau primul la 2 seturi. Un set este până la 11 și în cazul în care este 10-10, primul la 2 puncte avantaj va câștiga setul.

Fiecare va servi câte 2 puncte.

Dacă în timpul servei mingea atinge fileul se va repeta serva.

Orice comportament nesportiv va fi pedepsit după cum urmează cartonaș galben, care indică prima abatere. Primul cartonaș roșu înseamnă acordarea unui punct adversarului. Al doilea cartonaș roșu înseamnă eliminarea jucătorului în cauză.

După fiecare set se schimbă partea de joc.

Finala se va juca 3 din 5 sau primul la 3 seturi.

Regulament Volei Mixt

Regulamentul de joc este conform cerințelor jocului de volei aprobat de FRV.

Echipa este compusă din 6 jucători și este permisă o rezervă. Echipa este mixtă, obligatoriu minim 2 băieți și minim 2 fete.

Se pot înscrie maxim 16 de echipe.

Meciurile se vor juca 2 din 3 sau primul la 2 seturi.

Un set se joacă până la 25 puncte, iar în cazul în care scorul este 24-24 se va juca până când o echipă va avea avantaj de 2 puncte.

Dacă scorul la seturi este 1-1, setul decisiv se va juca pana la 15.

Regulament Baschet 3v3

Regulamentul de joc este conform cerințelor jocului de Baschet 3v3 aprobat de FIBA.

Pe formularul de înscriere puteți avea pana la 5 oameni dintre care 2 sunt rezerve.

Se pot înscrie maxim 32 de echipe.

Timpul de desfășurare a partidei este de 10 minute sau prima echipă la 11 puncte, în cazul în care scorul este 10-10, se va juca până o echipă va avea un avantaj de 2 puncte.

Coșul din interiorul semicercului de 3 puncte valorează 1 punct, iar cel din afara acestuia valorează 2 puncte.

Regulament Cso-Cso

Echipa este formată din 2 oameni

Se joacă până la 10.

Golurile se pot marca cu oricare manetă

În cazul în care echipa pierde cu 10-0, ambii jucători trebuie să treacă pe sub masă. Dacă echipa pierde cu 10-1, jucătorul care nu marchează nici un gol trebuie sa treacă pe sub masă. Dacă echipa pierde cu 10-1 și jucătorii au făcut schimb de poziții, ambii jucători trebuie să treacă pe sub masă

Dacă un jucător marchează, dar ia mâna de pe manete, golul este anulat

Dacă un jucător marchează, iar mingea iese din poartă este TESKO se consideră gol și mingea continuă

Jucătorii au dreptul să schimbe poziția la masă, de câte ori consideră că este necesar, dar doar când mingea este înafara jocului.