Sportiv

Fotbal

Regulamentul de joc este conform cerințelor jocului de fotbal aprobat de federație.
Meciul se joacă în doua reprize a câte 20 miunte fiecare, cu pauză de 5 min între reprize.
Pe formularul de însciere puteți avea până la 8 membri înscriși, 2 fiind considerați rezerve.
Formularul de înscriere se va completa o singură dată, de către orice membru din echipă.
Taxa de participare va fi 40 lei/echipa.

Handbal

Regulamentul de joc este conform cerințelor jocului de hanbal aprobat de FRH.
Meciul se desfășoară pe 2 reprize, o repriză având 20 de minute cu 10 minute pauză.
Taxa de participare va fi 40 lei/echipă.

Tenis de masă

Taxa de înscriere este de 5 lei.
Competiția este mixtă atât fetele cât și baieții se pot înscrie.
Meciurile vor fi 2 din 3 sau primul la 2 seturi. Un set este până la 11 și in cazul in care este
10-10, primul la 2 puncte avantaj va câștiga setul.
Fiecare va servi câte 2 puncte.
Dacă în timpul servei mingea atinge fileul se va repeta serva.
Orice comportament nesportiv va fi pedepsit dupa cum urmează cartonaș galben, care indică
prima abatere. Primul cartonaș roșu înseamnă acordarea unui punct adversarului. Al doilea
cartonaș roșu înseamnă eliminarea jucătorului în cauză.
După fiecare set se schimbă partea de joc.
Finala se va juca 3 din 5 sau primul la 3 seturi.

Volei

Regulamentul de joc este conform cerințelor jocului de volei aprobat de FRV.
Echipele vor fi mixte (minim 2 fete si 2 baieti pe teren in timpul meciului). 6 jucatori in total pe
teren. Se permite înscrierea a 3 rezerve.
 Se joacă 3 seturi câștigătoare din 5, fiecare set a câte 25 de puncte; în caz de egalitate la scorul
24 – 24 se continuă setul până în momentul în care una din cele două echipe obține o diferență de
2 puncte.
În cazul în care este nevoie de jucarea ultimului set pentru desemnarea câștigătorului, acesta se
joacă până la 15 (sau până la o diferență de două puncte).
Taxa de participare este 40 lei/echipa.

Baschet 3vs3

Regulamentul de joc este conform cerințelor jocului de Baschet 3v3 aprobat de FIBA.
Pe formularul de înscriere puteți avea pana la 5 oameni dintre care 2 sunt rezerve.
Timpul de desfășurare a partidei este de 10 minute sau prima echipă la 11 puncte, în cazul în
care scorul este 10-10, se va juca până o echipă va avea un avantaj de 2 puncte.
Coșul din interiorul semicercului de 3 puncte valorează 1 punct, iar cel din afara acestuia
valorează 2 puncte.
Taxa de participare este 20 lei/echipă

Cso-cso

1. Echipa este formată din 2 oameni.
2. Se joacă până la 10.
3. Golurile se pot marca cu oricare manetă.
4. În cazul în care echipa pierde cu 10-0, ambii jucători trebuie să treacă pe sub masă.
Dacă echipa pierde cu 10-1, jucătorul care nu marcheaza nici un gol trebuie sa treacă
pe sub masă. Dacă echipa pierde cu 10-1 și jucătorii au facut schimb de poziții, ambii
jucători trebuie să treacă pe sub masă.
5. Dacă un jucător marchează, dar ia mâna de pe manete, golul este anulat.
6. Dacă un jucător marchează, iar mingea iese din poartă este TESKO se consideră gol și
mingea continuă. In cazul in care echipa pierde cu 10-1 (jucatorii nu au schimbat
pozitia) dar echipa adversa a facut cel putin un TESKO, amandoi jucatorii trebuie sa
treaca pe sub masa.
7. Jucătorii au dreptul să schimbe poziția la masă, de câte ori consideră că este necesar,
dar doar când mingea este înafara jocului.
8. Taxa de participare este 10 lei/echipa.